Nowy model szyfratora IpsecGateway

Firma ABA we współpracy z firmą OPTIMUS S.A. wprowadza do swej oferty nową wersję urządzenia szyfrującego zrealizowanego w technologii IPSec. Nowe urządzenie zrealizowano o specjalizowaną platformę sprzętową dostosowaną do montażu w szafie 19” (obudowa posiada znormalizowaną wysokość 1U). Jest ono przeznaczone do realizacji szyfrowanych połączeń LAN2LAN oraz jako koncentrator połączeń IPSec.

Nowy szyfrator posiada następujące parametry:
Platforma serwerowa 1U do montażu w racku 19”, procesor INTEL Celeron 1300 MHz
Pamięć RAM 128 MB
Pamięć FLASH 8MB.
4 interfejsy Fast Ethernnt 100/10BaseTX,
Port konsoli RS232 na przednim panelu ,
Obsługa połączeń modemowych lub połączeń SDI (modem zewnętrzny, prędkość maksymalna 115 kbps w przypadku zastosowania sprzętu wyposażonego w 2 interfejsy RS232.
Sprzętowy generator liczb losowych (INTEL).
[OBRAZ]Urządzenie jest przeznaczone do pracy ciągłej – wyposażone zostało w płytę główną o podwyższonej niezawodności oraz 3 niezależne wentylatory. Interfejsy sieciowe są zintegrowane z płytą główną – nie są stosowane zawodne złącza krawędziowe, zaś obsługa konsoli prowadzona jest za pomocą terminala znakowego RS232 lub komputera wyposażonego w emulator terminala znakowego.

Nowy produkt (w przeciwieństwie do szyfratora OPTIMUS ABA IPSec Gateway) nie jest objęty certyfikatem ABW dopuszczającym go do ochrony transmisji niejawnych. Urządzenie nie dopuszcza wykorzystywania kluczy sprzętowych USB. Konfiguracja urządzenia może być przechowywana jedynie w wewnętrznej pamięci FLASH.

Pozostałe parametry techniczne nowego urządzenia są zbliżone do szyfratora OPTIMUS ABA IPSec Gateway. ABA IPSec Gateway to autonomiczne urządzenie umożliwiające realizację szyfrowanych transmisji sieciowych. IPSec Gateway nie wymaga praktycznie żadnej obsługi – skonfigurowane połączenia są zestawiane w pełni automatycznie zgodnie ze schematem wprowadzonym przez Administratora Sieci. Urządzenie ABA IPSec Gateway może być wykorzystywane w sieciach lokalnych jak i rozległych. Pozwala na realizację Bezpiecznych Wirtualnych Sieci Prywatnych (Secure VPN) w sieciach korporacyjnych poprzez dokonywanie podziału sieci na bezpieczne enklawy, które komunikują się między sobą wyłącznie za pomocą połączeń szyfrowanych. Urządzenie ABA IPSec Gateway tworzy sieć bezpiecznych tuneli (o właściwościach określonych przez zalecenia RFC ESP – Encapsulation Security Payload). Transmisje sieciowe w tunelach są szyfrowane za pomocą protokołu 3DES o długości klucza 168 bitów lub AES o długości klucza do 256 bitów. Uniemożliwia to zarówno podsłuch wszystkich transmisji sieciowych, wprowadzenie zmian w ich treści, jak i podszycie się pod nadawcę lub odbiorcę danych.

Zobacz również:
– Szyfrator IP ABA IPSec Gateway
– Algorytm szyfrowania AES jako standard do produktów IPSec
– Optimus producentem i dystrybutorem urządzenia szyfrującego IPSec