OnetPortfel bezpieczny?

Onet.pl S.A. i Citibank – Sektor Bankowości Detalicznej Banku Handlowego w Warszawie SA zaproponowali nowe rozwiązanie umożliwiające elektroniczne rozliczanie transakcji sieciowych, niezależnie od formy płatności – OnetPortfel. Usługa ta oparta jest na sprawdzonym systemie CitiConnect przygotowanym przez Citibank.

Jest to pierwsze tego typu kompleksowe rozwiązanie problemu bezpieczeństwa rozliczania płatności elektronicznych. Dzięki OnetPortfelowi można regulować należności w Internecie w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego, czy posiada się kartę kredytową czy nie. Używanie karty CitiConnect może być równoznaczne z zapłatą kartą płatniczą. Użytkownicy posiadający kartę kredytową wykorzystują OnetPortfel jako dodatkowe zabezpieczenie płatności (przy zakupach podają numer karty OnetPortfel, a nie karty kredytowej, a o dane osobowe pytani są tylko raz przy rejestracji do systemu CitiConnect). W drugim przypadku OnetPortfel traktowany jest jak wirtualna portmonetka zasilana z konta w dowolnym banku. Jest to idealne rozwiązanie dla osób nie posiadających karty kredytowej. Wirtualną portmonetkę zasilać można poprzez polecenie przelewu z konta podanego przez użytkownika. OnetPortfel nie eliminuje kart kredytowych przy dokonywaniu transakcji online (za pośrednictwem systemu CitiConnect możliwa jest również autoryzacja kart kredytowych), a jedynie znacznie rozszerza paletę możliwości dokonywania płatności w Internecie. Przede wszystkim, dokonując płatności poprzez wykorzystanie OnetPortfela unika się podawania numeru karty kredytowej oraz podawania swoich danych osobowych.
Informacje o płacącym posiada wyłącznie Citibank, który gwarantuje, że zachowane będą bankowe rygory bezpieczeństwa (protokół komunikacji z klientem 128-bit SSL).

Założenie elektronicznego portfela nic nie kosztuje, bank nie pobiera również żadnych opłat za wydanie karty OnetPortfel, a wykorzystywanie OnetPortfela do dokonywania płatności w internecie także nie wiąże się z prowizją czy dodatkową opłatą. Kartą OnetPortfel można płacić we wszystkich sklepach internetowych, które podpisały umowę z Bankiem Handlowym w Warszawie SA.