Organizacja antyspamowa skazana przez sąd

Organizacja antyspamowa Spamhaus ma zapłacić 11,7 miliona dolarów grzywny za „nielegalne” umieszczenie na liście spamerów firmy e360insight, która związana jest ze znanym spamerem.

Umieszczenie na liście spowodowało, że filtry antyspamowe nie przepuszczały e-maili wysyłanych przez tą firmę. Brytyjski Spamhaus nie zgadza się z wyrokiem amerykańskiego sądu, uważa, że nie podlega jego jurysdykcji i odmówił wykreślenia e360insight ze swojej listy.

W swoim oświadczeniu e360insight stwierdziła, że wyrok sądu to dowód na to, iż Spamhaus.org jest „fanatyczną organizacją, która działa na terenie USA, lekceważąc prawo Stanów Zjednoczonych”.

Dodano przy tym, iż wyrok „jasno dowodzi, że e360insight prowadzi legalne interesy i jest odpowiedzialną firmą”. Przedstawiciele Spamhausa odpowiadają, iż sprawa przeciwko nim powinna być rozpatrywana w brytyjskim sądzie.

Dodali, iż prawo brytyjskie „nie akceptuje takiego sposobu prowadzenia spraw, z jakim mamy do czynienia w sądach amerykańskich i nakłada kary za okłamywanie sądu”.

Źródło: Arcabit