Osiemdziesiąta pracownia komputerowa ufundowana przez ANR

Osiemdziesiąta pracownia komputerowa sfinansowana przez Agencję Nieruchomości Rolnej w ramach programu prezydenta „Internet w szkołach” otwarta została we wtorek w szkole podstawowej we Frygnowie koło Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie).

Pracownia została wyposażona w dziesięć multimedialnych stanowisk dla uczniów i jeden komputer dla nauczyciela, połączonych w sieć lokalną i podłączonych do internetu.

„Uczniowie są bardzo szczęśliwi. Będą korzystać z pracowni nie tylko na zajęciach informatycznych, ale także podczas innych lekcji. Chcemy też udostępnić pracownię gimnazjalistom, absolwentom naszej podstawówki” -powiedziała we wtorek dyrektorka szkoły podstawowej we Frygnowie Ewa Zwalińska.

Dodała, że pracownia ma służyć także społeczności lokalnej. Wśród pomysłów, jakie się już zrodziły, jest utworzenie strony internetowej wsi Frygnowo. W szkole podstawowej we Frygnowie uczy się 130 uczniów.

„Internet w szkołach – projekt prezydenta RP” jest ogólnopolskim przedsięwzięciem umożliwiającym wyposażanie placówek oświatowych w pracownie internetowe, finansowanym ze środków pozabudżetowych. Dzięki prezydenckiej inicjatywie już w przeszło 350 szkołach na terenie całej Polski, do których uczęszcza blisko 150 tysięcy młodych ludzi, uruchomiono multimedialne pracownie komputerowe. Trafiły one głównie do małych miast i na tereny wiejskie.

Źródło: PAP