Oszukańcze e-maile „Visa Security Update”

Jak widać próby wyłudzenia pieniędzy z internetowych kont bankowych nie mają końca. Bowiem to w internecie pojawiły się maile wysyłane z adresu: security@visa-security.com informujące odbiorcę o rzekomej kradzieży numeru jego karty Visa, konieczności jej zablokowania poprzez podany link oraz zainstalowania oprogramowania służącego do zbadania tej kradzieży.

Maile te są wysyłane prawdopodobnie w sposób zupełnie losowy, do osób posiadających konto/kartę w różnych bankach, jak i do osób nie posiadających konta czy karty w ogóle.

Jak ostrzega Inteligo, są to e-maile oszukańcze mające na celu nie tylko wyłudzenie od odbiorcy jego numeru karty Visa, ale także zainstalowanie na jego komputerze potencjalnie szkodliwych programów podglądających i śledzących jego działania, mogących zbierać także inne hasła.

Visa International nigdy nie rozsyła e-maili proszących o podanie numeru czy PIN-u karty, ani nie oferuje możliwości blokowania skradzionych kart przez e-mail czy internet.

Oryginalna strona oszustów została już zablokowana, jednak ponieważ mogą się pojawić jej kopie, wszystkie tego typu e-maile należy skasować nie klikając w podane w nich linki.

A zatem pamiętajmy, że należy zachowaniu ostrożności i ograniczonego zaufania w stosunku do e-maili, w których znajduje się prośba o podanie poufnych danych.

Zobacz również:

Nowa technika wyłudzenia haseł dostępowych do kont bankowych

Stanowisko mBanku w sprawie luk w ich systemie transakcyjnym

Luki w mBanku

Na tropie fałszerzy bankowych stron internetowych

Reakcja Inteligo na próby oszukania ich klientów

Kolejne próby wyłudzenia pieniędzy z internetowych kont bankowych

Internetowi złodzieje zaatakowali Citibank Handlowy