Oszust internetowy zatrzymany przez policję

Ponad 400 tys. złotych miał wyłudzić od uczestników aukcji internetowych 21-letni zielonogórzanin zatrzymany ostatnio przez miejscową policję. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze Donata Wojnicz, oszust po atrakcyjnych cenach na jednym z najpopularniejszych w kraju portali internetowych wystawiał do licytacji sprzęt komputerowy, telefony komórkowe i telewizory, których w rzeczywistości nie posiadał. Zajmował się tym procederem od niespełna dwóch lat.

Jak powiedziała Wojnicz, mężczyzna „za każdym razem używał fałszywych nazwisk. Podszywając się pod inne osoby, zakładał również konta w zielonogórskich bankach, na które wpływały pieniądze”. „Z zebranego przez nas materiału dowodowego wynika, że w ten sposób wyłudził pieniądze od ponad tysiąca osób z całej Polski” – dodała.

Zielonogórska policja tropiła oszusta od kilku miesięcy. Został zatrzymany w zeszłym tygodniu na dworcu PKS w Zielonej Górze. Obecnie przebywa w areszcie; grozi mu kara od 6 miesięcy do ośmiu lat więzienia.

Źródło informacji: PAP

Zobacz również:
– Babcia z wnuczkiem zarabiali na oszustwach internetowych
– Przez internet oszukał 250 osób
– Kupowanie przez Internet staje się niebezpieczne
– Policja zatrzymała 17-letniego oszusta internetowego
– Ujęto kupującego w internecie za pieniądze z cudzych kont