Oszustwa w sieci: Zatrzymano 3 studentów

Wrocławska policja zatrzymała trzech studentów Politechniki Wrocławskiej podejrzanych o oszustwa internetowe.

Mężczyźni za pomocą sprzętu komputerowego zakłócali pracę sieci internetowej, co pozwoliło im na nielegalny dostęp do internetu. Następnie w sklepach internetowych robili zakupy, używając danych z cudzych kart bankomatowych.

„Pod koniec maja policjanci ustalili, że na terenie jednej z dzielnic Wrocławia działa grupa dokonująca zakłóceń pracy jednej z internetowych sieci na terenie miasta. Efektem tej działalności było zawieszanie się funkcjonowania sieci oraz nieuprawniony dostęp do sieci. Przestępcy działali o tyle przebiegle, że zakłócenia uniemożliwiały ich pełną identyfikację” – powiedział PAP w czwartek Artur Falkiewicz z wrocławskiej policji.

Później ustalono, że dzięki temu sprawcy dokonywali również zakupów w sklepach internetowych za pomocą danych pochodzących z cudzych kart płatniczych. Zatrzymanym udało się przeprowadzić kilkadziesiąt takich transakcji. Najczęściej kupowali sprzęt informatyczny, komputerowy, ale również zabawki oraz kwiaty dla swoich dziewczyn.

Studenci dokonywali tych przestępstw w wynajmowanych przez siebie mieszkaniach we Wrocławiu. Studentom grozi nawet 5 lat więzienia.

Źródło informacji: Onet.pl