Otwarto nowoczesną bibliotekę multimedialną

Nowoczesną bibliotekę multimedialną wyposażoną w stanowiska internetowe oraz posiadającą w zbiorach około 12 tys. jednostek na różnych nośnikach otwarto w piątek w Olsztynie. Olsztyńska biblioteka jest szóstą tego typu na świecie i drugą w Polsce – po wrocławskiej – wybudowaną przy udziale Fundacji Bertelsmanna.

„Użytkownicy w bibliotece nazwanej Planeta 11 mogą korzystać z 11 stanowisk internetowych, trzech stanowisk do korzystania z programów multimedialnych i licznych programów użytkowych. Zbiory biblioteki to 12 tys. jednostek na różnych nośnikach” – powiedziała dyrektorka biblioteki Barbara Pol-Czajkowska.

Podkreśliła, że zbiory stanowią w połowie zasoby tradycyjne, czyli książki, a w połowie zasoby nowoczesne, czyli multimedia. Fundacja Bertelsmanna będzie wyposażała bibliotekę do 2007 roku. Wówczas placówka ma liczyć 30 tys. jednostek na różnych nośnikach.

Fundacja Bertelsmanna zajmuje się rozwiązywaniem problemów społecznych z zakresu oświaty, gospodarki, spraw socjalnych oraz zdrowia.

Źródło informacji: PAP