Premiera usług IMS

Infineon Technologies AG i Kineto Wireless ogłosiły, że udało im się z powodzeniem stworzyć dwie nowatorskie technologie, dzięki którym możliwe będzie szybsze zaoferowanie usług IMS w szerokopasmowych sieciach Wi-Fi.

IMS to otwarta, standaryzująca rdzenie IP sieci telefonicznych i multimedialnych specyfikacja przeznaczona dla operatorów, którzy należą do projektu partnerskiego telefonii trzeciej generacji (3GPP). Globalnym standardem 3GPP dla łączności komórkowej i Wi-Fi jest UMA, które zapewnia m.in. możliwość komunikacji pomiędzy różnymi operatorami oraz przełączanie pomiędzy sieciami komórkowymi, a sieciami WLAN.

Demonstracja nowego rozwiązania składała się z klienta IMS Infineona dla telefonów komórkowych, który współpracował z klientem UMA firmy Kineto, w oparciu o platformę sprzętową GSM/GPRS/EDGE-WiFi. Pokaz zaprezentował sposób, w jaki UMA zapewnia kontynuację sesji, realizowaną w oparciu o rozwiązania IMS i aplikacje „push-to-talk”, w momencie przełączania się telefonu komórkowego pomiędzy zasięgiem sieci GPRS i Wi-Fi.

Dzięki UMA, użytkownik mobilny zainteresowany usługami przesyłania bogatych multimedialnie treści, zyskuje większą transmisję danych oraz mniejsze opóźnienia przy korzystaniu z sieci Wi-Fi. Operatorzy i producenci telefonów komórkowych szykują się do uruchomienia usług IMS już na początku przyszłego roku.

Źródło: AsiaBizTech