Pro Games ogłasza pierwszy turniej

Pro Games – organizacja, której celem jest promocja sportu elektronicznego w Polsce i zapewnienie graczom jak najlepszych warunków do współzawodnictwa na wysokim poziomie, ma zaszczyt ogłosić dzisiaj plany co do swojego pierwszego ogólnopolskiego turnieju.

Już na przełomie kwietnia i maja polscy gracze będą mieli okazję po raz pierwszy zmierzyć się w Wiosennym Pucharze Pro Games 2004. Pierwszy etap imprezy – eliminacje w ośmiu największych miastach Polski – trwał będzie półtora miesiąca i wziąć w nim udział będzie mógł każdy fan gier komputerowych. Jego celem będzie wyłonienie najlepszych cyberatletów w trzech oficjalnych dyscyplinach WPPG 2004, którzy następnie zostaną zaproszeni w czerwcu do Wrocławia na Wielki Finał. Tam we wspaniałej sportowej atmosferze współzawodnictwa i fair play 72 najlepszych polskich graczy zmierzy się ze sobą o mistrzowskie tytuły oraz atrakcyjne nagrody pieniężne. Całodziennym rozgrywkom towarzyszyć będą liczne imprezy poboczne, konkursy, wywiady z graczami, prezentacje najnowszych gier komputerowych i wiele innych atrakcji.

Oficjalnymi dyscyplinami Wiosennego Pucharu Pro Games 2004 są:

Half-Life: Counter-Strike,

StarCraft: Brood War,

Quake III: Arena.
Każdy z tych tytułów plasuje się na czołowych miejscach wśród najpopularniejszych gier w polskim Internecie i posiada liczbą i oddaną grupę fanów aktywnie uczestniczących w życiu swojej społeczności, którym bliskie są nasze cele i idee.

W całej imprezie weźmie udział około 1000 graczy, a kolejne kilkanaście tysięcy będzie śledziło rozgrywki w Internecie. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, dbałości o każdy najmniejszy szczegół, wspaniałej atmosferze współzawodnictwa podgrzewanej dodatkowo przez komentatorów i e-sportowych dziennikarzy, Wiosenny Puchar Pro Games 2004 będzie imprezą, w której udział na długo pozostanie w pamięci naszych cyberatletów.

Pragniemy, aby turniej ten wytyczył nową ścieżkę rozwoju polskiemu sportowi elektronicznemu, którą Pro Games będzie wytrwale podążać.

Jednocześnie Pro Games chciałoby powitać nowego członka zespołu, Krzysztofa Słupka. Krzysztof jest znaną i szanowaną w społeczności graczy Quake III:Arena, osobistością, zdobywcą kilku czołowych miejsc oraz współorganizatorem kilku turniejów. W Pro Games zajmował się będzie sprawami handlu i promocji, nawiązywaniem kontaktów ze sponsorami. Życzymy mu owocnej współpracy!

Zobacz również:

Pro-Gaming w zasięgu ręki

www.progames.org