Przegląd prasy: Computerworld

Dotarł dziś do nas najnowszy numer tygodnika Computerworld, w którym znajdziemy, między innymi, sprawozdanie z gali, która odbyła się z okazji publikacji raportu „Computerworld TOP200” zawierającego ranking najlepszych firm informatycznych i telekomunikacyjnych.

W numerze przeczytamy o sposobach na poprawę wydajności serwerów baz danych. Rafał Jakubowski w swoim artkule „Otwieranie rynku” opisuje rozwiązania open source i ich rolę na rynku IT. Jako przykłady podaje system operacyjny OpenSolaris czy nową przeglądarkę WWW do telefonów komórkowych, którą Nokia planuje stworzyć wraz ze społecznością open source.

W artykule „Eden za dopłatą” autorstwa Macieja Bryłki poruszony został problem bezpieczeństwa oraz kompatybilności rozwiązań VoIP z polskimi sieciami telekomunikacyjnymi. Jak się okazuje, w Polsce technologia ta nie jest jeszcze, ani niezawodna, ani bezpieczna. Polecamy lekturę artykułu wszystkim zainteresowanym tą technologią.

Do numeru dołączony jest „Raport specjalny Systemy MRP II/ERP”. Zawiera on porównanie oprogramowania ERP oraz firm zajmujących się jego produkcją.
Raport TOP200 w wersji online