Przełom w dziedzinie zabezpieczeń do notebooków

Podróż z laptopem to przede wszystkim wygoda posiadania wszystkiego pod ręką. Jednak przyjemność ta zwiększa ryzyko, że padniesz ofiarą złodziei. A liczba kradzieży notebooków rośnie – w zeszłym roku tylko na lotniskach skradziono 30.000 laptopów.

Firma Kensington – prekursor zabezpieczania urządzeń przenośnych i twórca standardów branżowych obowiązujących w tej dziedzinie – w przyszłym miesiącu zaprezentuje nową generację rozwiązań antykradzieżowych.

Popularność komputerów przenośnych stale rośnie, a wraz z nią – niestety – także liczba kradzieży. Dlatego firma Kensington od lat propaguje ochronę sprzętu linkami zabezpieczającymi. Teraz firma zapowiada wprowadzenie na rynek nowego rozwiązania, oferującego wszystkie walory standardowej linki, a równocześnie łatwiejszego w użyciu.

Szczegóły na temat nowego produktu do chwili premiery są objęte tajemnicą, jednak projektanci firmy zapewniają, że rozwiązanie skonstruowano tak, aby w torbie z laptopem nie plątał się dwumetrowy „drut z kluczykiem”. Nowość ma być więc bardziej funkcjonalna od rozwiązań obecnych na rynku, poprawie ulegnie także estetyka.

Źródło: ACCO Polska, Kensington