Rozbito system koni trojańskich pisanych na zamówienie

Wśród firm i instytucji poszkodowanych przez konie trojańskie Briz znalazły się banki, firmy telekomunikacyjne, hotele oraz linie lotnicze.

Briz, seria koni trojańskich stworzonych na zamówienie, kradną dane finansowe, narażając zaatakowane instytucje na poważne straty. Właśnie rozbito cały system, służący tworzeniu i dystrybucji szkodliwego oprogramowania.

O istnieniu rodzin Briz dowiedziano się, po odkryciu szkodliwego kodu Briz. Wówczas okazało się, że istnieje rozbudowany system stworzony z myślą o pisaniu i sprzedawaniu koni trojańskich służących do kradzieży poufnych danych.

Analiza działalności Briz pokazała, że ukradł on ponad 70 megabajtów danych. Z tego 62 MB stanowiły pliki tekstowe. Odpowiada to 62 tysiącom stron tekstu. Informacje przechowywane były w folderach, uszeregowanych pod kątem narodowości ofiar.

„Byliśmy zdumieni ilością danych, które był w stanie ukraść jeden koń trojański… Nie wiemy ile takich programów zostało stworzonych i sprzedanych zanim cały system został rozbity. Liczba zaatakowanych przedsiębiorstw może być bardzo duża” – stwierdził jeden z ekspertów.

Źródło: Acarbit.pl