Rozwiazania Fortinet są już dostępne w Polsce

Veracomp konsekwentnie rozbudowuje ofertę w zakresie bezpieczeństwa sieci. Dystrybutor podpisał umowę z firmą Fortinet – producentem specjalizującym się w rozwiązaniach ochrony systemów informatycznych.

Kontrakt uprawnia Veracomp do dystrybucji rozwiązań Fortinet w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Węgrzech, Bułgarii, Słowenii, Chorwacji, Litwie i Łotwie.

Fortinet należy do czołówki światowych producentów rozwiązań zabezpieczających sieci.

Posiada 29,5 proc. udziału światowego rynku zintegrowanych systemów zarządzania zagrożeniami – Unified Threat Management (UTM), co daje mu pozycję lidera rynku UTM.

Według IDC do 2009 roku segment ten będzie rósł o 61 procent w ujęciu rocznym.

Rozwiązania Fortinet

FortiGate – systemy antywirusowe z akceleratorem ASIC. Obsługują nielimitowaną ilość użytkowników. Posiadają dodatkowo funkcje: zapory ogniowej, szyfratora danych, systemu antyspamowego, filtracji adresów URL oraz wykrywania i blokowania intruzów. Jednocześnie umożliwiają zarządzaniem pasmem (TS) i usługami (QoS).

FortiManager – specjalizowane urządzenia do zarządzania systemami FortiGate.

FortiReporter – aplikacja do analizy ruchu i raportowania zdarzeń w czasie rzeczywistym.

FortiClient – personalna zapora ogniowa, klient VPN i system antywirusowy.

FortiLog – urządzenia do zapisywania i składowania występujących w sieci zdarzeń, w tym logów urządzeń firm trzecich.

Veracomp skupi się na dostarczaniu rozwiązań Fortinet do segmentu klientów korporacyjnych w Centralnej i Wschodniej Europie.

Wśród tej grupy dystrybutor będzie promował technologie bezpieczeństwa i rekomendował najlepszych integratorów do realizacji wdrożenia.

„Mamy już mocną pozycję na rynku małych i średnich firm w Europie. Podpisanie umowy z Veracomp, który ma duże doświadczenie w dystrybucji rozwiązań zabezpieczających dla korporacji, pozwoli nam dotrzeć do tej ważnej dla nas grupy odbiorców i zwiększyć udziały na rynkach Europy Środkowowschodniej.” – skomentował Matias Cuba, dyrektor regionalny w Fortinet odpowiedzialny za sprzedaż w Europie Środkowowschodniej.

Informacje o Fortinet

Fortinet jest producentem kompleksowych systemów zabezpieczeń. Produkty Fortinet otrzymały wiele prestiżowych nagród i wyróżnień m.in.: certyfikaty ICSA dla funkcji zapór ogniowych, VPN, ochrony antywirusowej i wykrywania włamań, NSS Approved dla funkcji wykrywania włamań.

Rozwiązania Fortinet należą do grupy zintegrowanych systemów zarządzania zagrożeniami – Unified Threat Management (UTM). Chronią aplikacje i informacje przesyłane w sieciach komputerowych i w internecie.

Przeznaczone są dla sieci każdej wielkości: od małych (SOHO) przez średnie (MSB), duże (enterprise), jak również rozległe sieci telekomunikacyjne (telco).

Fortinet jest prywatną firmą z siedzibą w Sunnyvale, w Kalifornii. Firma została założona w 2000 roku przez byłego dyrektora zarządzającego firmy NetScreen – Ken Xie. Posiada biura w Europie, Azji i Ameryce Północnej.
www.fortinet.com
www.veracomp.pl