Rozwiązanie antyspamowe i antywirusowe – Barracuda Spam Firewall

Poczta elektroniczna niewątpliwie stała się kluczowym narzędziem dla większości firm na całym świecie. Jednakże w dobie szybko rozwijających się wirusów oraz zatrważającego wzrostu dostarczanego spamu, poczta elektroniczna szybko staje się nieskutecznym środkiem komunikacji. Według badań firmy Radicati Group z Kalifornii 45% dostarczanej do nas poczty jest spamem. Każdego dnia 15 miliardów wiadomości typu Spam jest dostarczana do skrzynek pocztowych na całym świecie. Koszty związane z nieproduktywnością pracowników oraz inne wydatki związane z dostarczeniem niechcianej poczty wynoszą 20 miliardów dolarów rocznie.

[OBRAZ]Barracuda Spam Firewall jest urządzeniem, które zaspokaja potrzeby małych, średnich i wielkich firm w zakresie wciąż rosnącej fali niechcianej poczty, umożliwia zmniejszenie do minimum pracy, jaką musi włożyć administrator.

Dzięki integracji najlepszych w swojej klasie technologii bezpieczeństwa i zapewnieniu efektywnej współpracy wszystkich elementów, a także zastosowaniu pojedynczego, graficznego interfejsu administracyjnego, Barracuda Spam Firewall staje się rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo i łatwość zarządzania optymalizując jednocześnie pracę w sieci. Tym samym koszty związane z inwestycją zwracają się w krótkim czasie rekompensując poniesione nakłady.

Barrakuda Spam Firewall umożliwia dzienną przepustowość do 25 milionów emaili i obsługuje do 25 tysięcy równoczesnych sesji SMTP. Unikalne rozwiązania zawarte w urządzeniu umożliwiają znaczne odciążenie serwerów pocztowych blokując zawirusowane oraz niechciane wiadomości pocztowe.

Rozwiązanie to nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania na istniejących systemach pocztowych. Nie jest wymagana również zmiana konfiguracji istniejących serwerów pocztowych. Instalacja tego urządzenia jest bardzo prosta i intuicyjna. Dzięki narzędziom konfiguracyjnym bazującym na przeglądarce www zarządzanie tym rozwiązaniem jest wyjątkowo przyjazne i nie wymaga instalacji dedykowanego oprogramowania. Większość wymagających dużego nakładu pracy operacji wykonywanych jest automatycznie poprzez aktualizację baz danych antywirusowanych oraz antyspamowych. Najwyższa jakość aktualizowanych baz zapewniona jest poprzez pracę inżynierów i specjalistów z Barracuda Central włożoną w monitorowanie zmieniającego się dynamicznie Internetu.

Barracuda Spam Firewall zabezpiecza interesy małych i dużych firm, bez względu na istniejącą tam infrastrukturę zapewniając wysokiej klasy ochronę przed spamem i wirusami. Urządzenie nie jest licencjonowane per użytkownik.

Firma AKBIT zajmująca się sprzedażą i wdrażaniem produktów z pogranicza bezpieczeństwa sieci, w tym roku zaprezentuje dystrybuowane produkty na konferencji Bezpieczeństwo i Niezawodność Systemów Informatycznych. A zatem osoby zainteresowane informacjami technicznymi oraz wybierające się na konferencję będą mogły dokładnie zapoznać się m.in. z produktem Barracuda Spam Firewall.