RSA Keon Web Server SSL

Firma ciesząca się największym zaufaniem w branży e-security – RSA Security, poinformowała o wprowadzeniu na rynek rozwiązania RSA Keon Web Server SSL, które ułatwia firmom i instytucjom inicjowanie i realizowanie wiarygodnych transakcji e-biznesowych z klientami oraz partnerami.

Samo rozwiązanie zostało opracowane w celu wprowadzenia wiarygodności w formie rozpoznawanej przez najważniejsze przeglądarki i serwery WWW oraz inne aplikacje wykorzystujące certyfikaty cyfrowe. Umożliwia ono klientom kontrolę wiarygodności i zarządzanie własnymi certyfikatami cyfrowymi, a zarazem obniżenie kosztów.

RSA Keon Web Server SSL to rozwiązanie alternatywne wobec usług certyfikacyjnych SSL świadczonych przez firmy niezależne. W odróżnieniu od innych organów certyfikacji oferujących wystawianie certyfikatów serwerów WWW opartych na usługach, rozwiązanie RSA Keon Web Server SSL jest pomyślane jako łatwa do wdrożenia opcja dla firm, które chcą przy jak najmniejszych kosztach zabezpieczyć własne procesy e-biznesowe oraz zarządzać swoimi kontaktami online.

Uwierzytelnianie serwera WWW to podstawowy element każdego wiarygodnego procesu e-biznesowego w przedsiębiorstwie polegający na identyfikacji serwerów WWW wobec nawiązujących kontakt przeglądarek. Przeglądarki i serwery WWW rutynowo kontrolują wystawcę określonego certyfikatu cyfrowego na podstawie certyfikatów wiarygodnych. W środowisku otwartym certyfikaty te mają funkcje zabezpieczające oraz pozwalają sprawdzić poprawności w sposób przejrzysty dla użytkownik. Przy zastosowaniu tego rozwiązania certyfikaty serwerów WWW, wygenerowane przez oprogramowanie RSA Keon Certificate Authority (CA), są automatycznie weryfikowane i uznawane za wiarygodne przez popularne przeglądarki WWW, programy pocztowe oraz inne aplikacje, które korzystają z list uznawanych wystawców.

Rozwiązanie RSA Keon Web Server SSL zostało opracowane w celu:

udostępnienia ekonomicznej metody utrzymywania wiarygodnych kontaktów online między przedsiębiorstwem a jego klientami, dostawcami i partnerami,

umożliwienia przedsiębiorstwom wydawania własnych, powszechnie uznawanych, wiarygodnych certyfikatów SSL oraz zarządzania nimi,

zagwarantowania łatwości obsługi oraz szybszego wdrażania kontroli wiarygodności online, w tempie dostosowanym do potrzeb przedsiębiorstwa działającego w dziedzinie e-biznesu,

zmniejszenia liczby zgłoszeń do biura pomocy technicznej związanych z „niewiarygodnymi” certyfikatami,

utworzenia wiarygodnej podstawy do rozbudowy bezpiecznych procesów e-biznesowych, w tym poczty elektronicznej, podpisów cyfrowych i uwierzytelniania na podstawie certyfikatów cyfrowych.

„Zarządzanie certyfikatami cyfrowymi nadal odgrywa ważną rolę w infrastrukturze bezpieczeństwa, zarówno jako skalowalna metoda uwierzytelniania użytkowników, usług i aplikacji, jak też jako podstawowy czynnik integralności informacji cyfrowych w sieciach przedsiębiorstw” – powiedział John Worrall, wiceprezes ds. marketingu w firmie RSA Security. „RSA Security oferuje przedsiębiorstwom i instytucjom niezwykle bogate możliwości wyboru strategii zarządzania certyfikatami cyfrowymi. Rozwiązanie RSA Keon Web Server SSL jest ekonomiczne, łatwe do wdrożenia i zapewnia poziom wiarygodności pozwalający prowadzić działalność w e-biznesie.”