Samorząd Studentów UW popiera Open Source – odsłona 2

Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoła Linuxa zainicjowały program „Przyjazny Linux”.

Akcja ta jest rezultatem uchwały popierającej Open Source podjętej 02 marca br. przez Parlament Studentów UW. ZSS UW został zobowiązany do niedokonywania zakupu programów komputerowych jeżeli jest dostępne na rynku polskim bezpłatne oprogramowanie dające takie same lub większe możliwości niż komercyjne odpowiedniki np; MS Windows oraz do wspierania ideii wolnego oprogramowania wśród społeczności akademickiej.

W związku z w/w uchwałą Samorząd Studentów UW przeprowadził I Etap akcji „Przyjazny Linux” – program pilotażowy, w którym uczestniczyło 22 studentów. Kolejnym etapem jest przeprowadzenie przez Szkołę Linuxa darmowych szkoleń z obsługi systemu Linux dla 150 studentów UW. Zakresem szkolenia będzie instalacja i konfiguracja systemu (Fedora Core) oraz obsługa programów użytkowych: OpenOffice.org, Gimp, Xine, Kadu, Evolution, Mozilla i innych.

W trzecim etapie akcji Szkoła Linuxa zapewni wsparcie techniczne dla uczestników szkoleń wykorzystujących system operacyjny Linux na komputerach uczelni.

Szkolenie adresowane jest do wszystkich studentów UW. Zapisy i szczegółowe informacje o terminach na stronie http://strony.aster.pl/luster/linux, pierwsze szkolenia rozpoczną się 15 kwietnia w siedzibie Szkoły Linuxa w Warszawie przy ul. Cieszyńskiej 8.

Szczegółowych informacji udzielają:

ZSS UW
Daniel Dąbrowski (tel: 0 501 948 634)
ddabrowski@samorzad.uw.edu.pl

Szkoła Linuxa
Mariusz Zackiewicz (tel: (22) 847 69 22, 424 63 82)
info@szkola-linuxa.com

Zobacz również:
Samorzad UW popiera OpenSource