„Security Day” zhakowane

Wczoraj informowaliśmy o pierwszym Ogólnopolskim Turnieju „Security Day”, który organizowany jest dla internetowych włamywaczy. Zgodnie z zapowiedziami, oficjalnie turniej rozpoczyna się 14 czerwca, jednak jeden z internetowych włamywaczy nie wytrzymał i postanowił już dzisiaj włamać się na oficjalną stronę organizatorów.

Jak można było wyczytać na podmienionej stronie, włamanie nie sporządziło hakerowi większych problemów:

„Jestem bardzo ciekawy dlaczego firma probujaca zrobic turniej „chakerski” nie potrafi sama sobie zabezpieczyc serwera ? Wszystko jest dziurawe – od skryptow php po kernela. Jesli tak bedzie wygladac wasz „security day” to sadze, ze ktos zgarnie nagrode po 10 minutach pracy, a raczej zabawy w odpalanie kolejnych exploitow.”

Ciekawe jak zareagowali na udany atak sami organizatorzy konkursu. Prawdopodobnie dało im to w kość, gdyż od dłuższego czasu oficjalne strony konkursu nie są dostępne.

Na koniec jeszcze przypomnę, iż konkurs rozpocznie się w dniu 14 czerwca 2003 roku o godzinie 9.00 i to wtedy zostanie udostępniony adres przeznaczonego do ataków serwera. Tak, więc miejmy nadzieje, że konkurs odbędzie się zgodnie z planowanym terminem.

Oczywiście mirror podmienionej strony dostępny jest w dziale hacked.

Zobacz również:

Hacking.pl sponsorem Security Day