Seminaria Altkomu o bezpieczeństwie IT

Firma Altkom organizuje cykl seminariów poświęconych zagadnieniom bezpieczeństwa systemów informatycznych. Zajęcia prowadzone będą przez najwyższej klasy specjalistów Altkomu, a odbędą się w Gdyni, Katowicach, Warszawie i we Wrocławiu między 10 a 25 kwietnia.

Pierwsze z seminariów pt. „Zintegrowany System Bezpieczeństwa w firmie. Propozycje rozwiązań” będzie prowadzone w dwóch miastach: Katowicach (18 kwietnia, Hotel Campanile, ul. Sowińskiego 48) i Warszawie (25 kwietnia, Intraco, ul. Stawki 2). Podczas jego trwania zostanie zaproponowany system, stanowiący szkielet bezpieczeństwa firmy. Posłuży do tego mała sieć, stanowiącą symulację sieci korporacyjnej, z typowymi usługami i systemami: FireWall (CheckPoint FireWall-1), IDS (Real Secure Internet Security Systems) i systemem nadzoru Ripple Tech LogCaster.

Po części teoretycznej uczestnicy seminarium będą się zajmować systemem w trakcie normalnej pracy i w czasie próby naruszenia polityki bezpieczeństwa, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz sieci korporacyjnej. Będą to zajęcia typowo warsztatowe.

Koszt udziału w seminarium wynosi 950 zł netto. Dostępna jest również agenda seminarium.

Drugie z kwietniowych seminariów – „Bazy danych Oracle – bezpieczeństwo i dostępność informacji” – będzie traktować o tym, jak osiągnąć odpowiedni stopień bezpieczeństwa i wydajności tytułowych baz danych Oracle. Seminarium to skierowane jest do osób zaangażowanych w zarządzanie środowiskiem informatycznym firmy, administratorów baz danych oraz systemów operacyjnych. Prezentowany materiał będzie cenny również dla menadżerów technicznych odpowiedzialnych za zakupy i wdrożenia.

Seminarium prowadzone będzie w formie prezentacji uzupełnionej demonstracjami praktycznych zastosowań, a odbędzie się w trzech miastach: Wrocław (10 kwietnia, ośrodek Altkom Akademii, ul. Rejtana 11), Warszawa (16 kwietnia, Intraco, ul. Stawki 2) oraz w Gdyni (24 kwietnia, ośrodek Altkom Akademii, ul. Władysława IV 43).

Seminaria dotyczące bezpieczeństwa baz danych Oracle są bezpłatne.

Szczegółowe informacje, dotyczące seminariów, znajdują się tutaj.