Service Pack 3 jednak później

Koncern Microsoft poinformował o zmianie daty wydania trzeciego zestawu poprawek dla systemu operacyjnego Windows XP – Service Pack 3, który pojawi się prawdopodobnie w drugiej połowie 2007 roku.

Powodem tej decyzji jest premiera najnowszego produktu giganta z Redmond – systemu Windows Vista, który powinien trafić do sprzedaży w drugiej połowie tego roku. Jak wyjaśniają przedstawiciele Microsoft, firma chce skupić całą swoją uwagę na nadchodzącym systemie operacyjnym.

Poprzedni zestaw poprawek dla systemu Windows XP – Service Pack 2 został wydany w 2004 roku i oferował m.in. aplikację Centrum Bezpieczeństwa, która nadzoruje ochronę antywirusową, blokadę okienek typu „pop-up” w Internet Explorerze oraz oprogramowanie firewall.

Bill Gates, przyznał, że Service Pack 2 był „znaczącym krokiem” na drodze ku lepszemu zabezpieczeniu komputerów biurkowych. Nie wspomniał jednak, że pośpiech, który towarzyszył premierze poprzedniego zestawu poprawek, znacznie opóźnił prace nad systemem Windows Vista.

Źródło: The Register