Ster-Projekt w NATO

Dzisiejszego dnia została podpisana umowa dotycząca zatrudnienia specjalistów Ster-Projekt S.A. przy tworzeniu systemów informatycznych dla bazy wojskowej NATO. Wdrażane rozwiązania IT będą wspierać dowództwo natowskie w Europie i Ameryce Północnej.

Ster-Projekt jest jednym z największych integratorów systemów informatycznych na polskim rynku. Na początku swej działalności Ster-Projekt zajmował się projektowaniem i produkcją wyspecjalizowanych urządzeń elektroniki przemysłowej. Obecnie specjalizuje się w realizacji projektów informatycznych dla największych przedsiębiorstw, jak również firm średniej wielkości. Obecnie Ster-Projekt S.A. jest drugą firmą z obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, która będzie realizować projekt informatyczny dla NATO. Realizacja kontraktu przewidywana jest w terminie do jednego roku, zaś wartość prac objętych porozumieniem będzie wynosić kilkaset tysięcy EURO (dokładna kwota kontraktu objęta jest tajemnicą kontrahenta).

W tym roku Ster-Projekt S.A. wygrał również kontrakt jako poddostawca usług konsultacyjnych dla systemu obrony powietrznej ACCS dla agencji NACMA.

Zobacz również:
– Informacja prasowa Ster-Projekt S.A. w NATO