Strażnik Systemu nadchodzi

Każdy, kto ma odwagę wplątać się w sieć intryg na miarę największych sensacji XXI wieku, a przy tym sprawdzić się przy rozwiązywaniu już całkiem rzeczywistych problemów dotyczących bezpieczeństwa sieci komputerowych, może spróbować swoich sił w grze.

Firma Microsoft w tym roku po raz pierwszy w Polsce organizuje konkurs dla administratorów sieci komputerowych – „Strażnik Systemu”. Gra miała swoją premierę w zeszłym roku w Belgii, gdzie spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem środowiska IT. Konkurs rozpocznie się 12 października. Rejestrować się można już od 1 października na stronach http://straznik.windows2003.pl, tam też publikowane będą kolejne zadania.

Konkurs przybierze formę ekscytującej powieści w odcinkach, której głównymi bohaterami decydującymi o jej dalszym przebiegu, będą sami gracze. Uczestnicy konkursu na trzy tygodnie wcielą się w rolę administratora sieci wirtualnej firmy i będą rozwiązywać stopniowo pojawiające się problemy i zadania związane z istniejącymi tam systemami informatycznymi. W grze liczyć się będzie nie tylko trafność decyzji, ale także szybkość reakcji. Gracze z najmniejszą ilością punktów będą stopniowo wykluczani z konkurencji, natomiast na tych z najwyższymi wynikami czekają atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy przypadnie w udziale zaszczytny tytuł „Strażnika Systemu” oraz wyjazd do Kopenhagi na konferencję IT Forum, gdzie będzie miał okazję przysłuchiwać się wystąpieniom wybitnych ekspertów z branży IT, m.in. przewodniczącego rady nadzorczej Microsoft – Billa Gatesa.

Microsoft współorganizuje także konkurs Młodzieżowego Towarzystwa Informatycznego skierowany do uczniów szkół średnich i studentów – „Strażnik Systemu – Junior”. Zabawa będzie miała trzy etapy – dwa odbywające się poprzez Internet i test praktyczny (zadania związane z zabezpieczaniem systemu komputerowego). Konkurs zacznie się 12 października i potrwa do 2 grudnia. Tematyka pytań będzie związana z ogólnie rozumianym bezpieczeństwem informatycznym. W grze do wygrania są m.in. szkolenia w ośrodkach edukacyjnych Microsoft – CTEC.

Więcej informacji na temat konkursu „Strażnik Systemu” można znaleźć na stronach http://straznik.windows2003.pl, a szczegóły gry „Strażnik Systemu – Junior” w serwisie http://www.straznik.mti.org.pl