Switche WLAN sprzedają się dobrze

Wartość globalnej sprzedaży na rynku WLAN w pierwszym kwartale 2004r. wyniosła 696,4 mln USD i była wyższa o 2%, niż na koniec ubiegłego roku. Jak szacuje Infonetics Research, dobra passa utrzyma się jeszcze przez kilka lat, a do 2007r. wartość tego segmentu wzrośnie do 3 mld USD.

Niemniej w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy, głównie ze względu na utrzymującą się ostrą walkę między dostawcami, można się spodziewać tylko 2% wzrostu wartości sprzedaży, a na wiosnę przyszłego roku wartość rynku osiągnie 713,6 mln USD.

Okazuje się jednak, że nie w całym sektorze urządzeń WLAN sprzedaż rośnie aż tak wolno, bowiem bezprzewodowe switche sprzedają się wyjątkowo dobrze. W pierwszym kwartale tego roku liczba sprzedanych urządzeń zwiększyła się o 158%, a dochody z tego segmentu wzrosły o 121%. Tak wysoka tendencja wzrostowa ma się utrzymać nadal, a roczny dwucyfrowy wzrost sprzedaży potrwa do 2007r. „To był dobry kwartał dla sprzedawców switchów WLAN, a sektor zaobserwował znaczny wzrost dochodów” – powiedział Richard Webb, dyrektor Infonetics.

W raporcie Infonetics Research liderem, pod względem dochodów wśród firm produkujących bezprzewodowy osprzęt, została firma Linksys, na drugim miejscy uplasowało się D-Link. Na dalszych pozycjach znalazły się Netgear i Cisco.

Źródło informacji: Vnunet