Szansa przetestowania arkusza kalkulacyjnego Google

Dzisiaj Google rozpoczyna testy arkusza kalkulacyjnego online. Google Spreadsheets będzie można wypróbować dzisiaj od 15 do 19 czasu polskiego. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje zasada „kto pierwszy ten lepszy”.

To kolejny, po edytorze tekstowym Writely, program biurowy spod znaku Google. Aplikacja ma być udostępniona na stronach labs.google.com .

Arkusz będzie obsługiwał formaty .xls (Microsoft Excel) oraz .csv (common seperated values). Według zapewnień przedstawicieli Google, program ma działać w przeglądarkach Firefox, IE i Apple Safari.

„Ten ruch ze strony Google utwierdza nas w przekonaniu, że jest przyszłość w aplikacjach sieciowych” – komentował Tom Snyder, szef firmy iNetOffice, która pracuje nad edytorem tekstowym online iNetWorld.

Google nie jest jedynym graczem, który pracuje nad sieciowym pakietem biurowym mającym zastąpić MS Office.

Ajax13 to firma, która jest o krok od utworzenia pełnego pakietu aplikacji online. Poza arkuszem kalkulacyjnym ajaxXLS, użytkownicy mają dostęp do edytora tekstowego ajaxWrite oraz programu do rysowania ajaxSketch. Niedługo ma zostać oddany do użytku program do prezentacji, a już dziś Ajax13 udostępnia edytor wideo online Eyespot. Ajax13 pracuje nad kolejnymi aplikacjami dostępnymi za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Źródło: Gazeta.pl
Google Spreadsheets
Google Labs
Ajax13