Szybki router dla sieci bezprzewodowych

Tajwański producent Gigabyte zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty bezprzewodowego routera 802.11g, który będzie udostępnia transfer danych na poziomie 108Mbps. Na razie producent nie ujawnił ceny nowego sprzętu.

Urządzenie GN-B49G dedykowane jest do zastosowań domowych oraz w małych firmowych sieciach komputerowych. To doskonały sprzęt, który umożliwia stworzenie szybkiej i wydajnej sieci komputerowej w pełni zgodnej ze standardem 802.11g. GN-B49G posiada rozbudowane funkcje ustawień konfiguracji, dzięki którym konieczność ingerencji użytkownika w proces instalacji routera został ograniczony do minimum.

W celu uproszczenia procedury instalacji, oprogramowanie nowego routera Gigabyte zostało wyposażone w zestaw narzędzi, które automatycznie dopasowują wymagane ustawienia. Co więcej, urządzenie posiada liczny zestaw rozwiązań wspomagających jego funkcjonowanie, m.in. Extended Distribution Wireless System. W związku z rosnącym zagrożeniem przechwycenia komunikacji sieciowej przez hakerów, router wyposażony jest także w zabezpieczenia zapewniające poufność transmisji. GN-B49G posiada wbudowany mechanizm szyfrowania 64/128/152-bitowego WEP, oraz mechanizmy Wi-Fi Protected Access i autentykacji użytkownika. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w „ścianę ogniową”.

Zobacz również:

Wi-Fi w Pizza Hut i KFC

Wi-Fi na warszawskiej Starówce

Uniwersytet bez kabli

Rywalizacja na rynku technologii bezprzewodowych

Sieci bezprzewodowe coraz popularniejsze

802.11g w Wielkiej Brytanii

Nowe produkty Cisco