TechNet Days na żywo!

Dziś rano rozpoczęła się największa w Polsce konferencja Microsoftu dotycząca bezpieczeństwa – TechNet Days, która potrwa do czwartku. Całe spotkanie będzie transmitowane na stronach http://windows2003.pl/technetdays.aspx i dostępne dla wszystkich po uprzednim zalogowaniu. Warunki dla streamu Live! są dość wymagające (ponad 200kbit/s), jednak po konferencji zostanie udostępniona retransmisja przy jakości pozwalającej skorzystać też użytkownikom ze słabszymi łączami. Zapraszamy!

Firma Microsoft kładzie ogromny nacisk na podnoszenie wiedzy użytkowników w zakresie bezpieczeństwa systemów i tworzenia bezpiecznych aplikacji. Konferencja ta zamyka cykl seminariów o bezpieczeństwie systemów Microsoft, które w ostatnich dwóch miesiącach objęły swym zasięgiem całą Polskę. W 23 miastach w całodniowych szkoleniach wzięło łącznie udział ponad 2 500 uczestników.

Tegoroczna konferencja została podzielona na dwie ścieżki tematyczne – dla osób zajmujących się infrastrukturą informatyczną (TechNet Days) oraz dla twórców oprogramowania (Developer Days). Każdego dnia w konferencji weźmie udział ponad 1 250 uczestników.

Specjaliści IT będą mieli okazję do poszerzenia wiedzy w zakresie bezpieczeństwa rozwiązań Microsoft, tworzenia i implementacji strategii zabezpieczeń systemów w firmie oraz praktycznych technik przeciwdziałania wirusom i włamaniom, na które narażone są systemy informatyczne. Dodatkowo uzyskają informacje na temat monitorowania stanu zabezpieczeń, diagnostyki oraz audytów bezpieczeństwa i odzyskiwania danych.

W sesjach przeznaczonych dla twórców oprogramowania będzie można poznać tajniki bezpiecznego programowania bazy danych Microsoft SQL Server 2000, architektury tworzenia bezpiecznych aplikacji .NET oraz zabezpieczania dostępu do danych. Gościem specjalnym tej części będzie Karol Zadora-Przyłęcki, koordynator do spraw bezpieczeństwa oraz uznany programista w grupie RAD (Rapid Application Development) w centrali firmy Microsoft, zajmujący się rozwijaniem funkcji ułatwiających pisanie aplikacji bazodanowych w środowisku Visual Studio .NET. Jego sesja została poświęcona bezpieczeństwu w .NET Framework i nowościom w .NET 2.0.

Sesje ze ścieżki dla specjalistów IT relacjonowane będą na żywo w Internecie na stronie www.windows2003.pl