Telekomunikacja Polska instaluje automaty telefoniczne nowej generacji

Do końca 2004 roku Telekomunikacja Polska planuje zastąpić wszystkie obecnie działające aparaty starszego typu – czyli tzw. „automaty niebieskie”, nowymi automatami telefonicznymi. Ma to na celu przede wszystkim zmniejszyć liczbę kradzieży kart telefonicznych i liczbę uszkodzeń automatów, a zwiększy bezpieczeństwo korzystania z tej usługi. Oprócz tego z nowych aparatów będzie można wysłać SMS’a lub E-mail.

Automaty nowej generacji znacznie skuteczniej zabezpieczają Klienta TP przed możliwością utraty karty telefonicznej. Użytkownicy automatu będą się posługiwali elektroniczną kartą telefoniczną z chipem, lepszą i trudniejszą do podrobienia od karty z paskiem magnetycznym. Gwarancję bezpieczeństwa zapewni umieszczony w karcie chip – nowoczesny układ scalony. Karty elektroniczne tego typu cieszą się coraz większą popularnością na rynku a ich sprzedaż systematycznie wzrasta.

Dodatkowym atutem zwiększającym funkcjonalność instalowanych obecnie automatów jest obsługujący je system monitorowania i nadzoru „PMS”, pozwalający m.in. na szybkie wykrywanie i naprawę usterek. W przyszłości system ten umożliwi uruchomienie nowych usług takich jak SMS lub E-mail z automatu TP.

Automaty telefoniczne „Exanto” to technologicznie nowoczesna, sprawdzona w wielu krajach konstrukcja, odporna na akty wandalizmu i zmienne warunki atmosferyczne a także przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kilkaset nowych automatów zostało już zainstalowanych w ośmiu większych miastach Polski: Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Łodzi.