Torvalds: SCO kłamie

Zarzuty łamania prawa postawione przez SCO użytkownikom Linuksa doczekały się odpowiedzi ze strony Guru tego języka – Linusa Torvaldsa. Ojciec Linuksa poinformował, że sprawdził stworzone kiedyś przez siebie 65 plików, o których SCO twierdzi, że zostały „ukradzione” z Uniksa i może z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że zarzuty SCO sa chybione, bowiem te pliki napisał sam.

Dodał też, że gdyby tworzył je dzisiaj napisał by je zupełnie inaczej – jednak to było prawie 10 lat temu, gdy nie miał jeszcze takiego doświadczenia w programowaniu.

„Nigdy w życiu nie kopiowałem niczego z Uniksa. Pliki te napisałem sam, przeważnie w języku C, a sprawdziwszy to stare oprogramowanie, za które częściowo powinienem się dzisiaj wstydzić – zwłaszcza za „brzydkie” makra w C – mogę z całą stanowczością powiedzieć, że są w całości mojego autorstwa” – powiedział Torvalds dziennikarzom New York Timesa.

Prawie jednocześnie z wystąpieniem Torvaldsa – Novell stwierdził, że to oni, a nie SCO mają prawa do Uniksa – przedstawiając odpowiednie zaświadczenia z amerykańskiego urzędu patentowego.

Wiecej o tej ostatniej sprawie przeczytasz (po angielsku) tutaj (plik formatu PDF)

Źródło: Interia.pl