Uczeń oskarżony o znieważenie przez Internet

Za znieważenie nauczycieli za pośrednictwem strony internetowej i groźby pod adresem dyrektor gimnazjum z Lubania odpowie przed sądem były uczeń tej szkoły. Akt oskarżenia w sprawie 19-letniego Tomasza M. trafił do sądu rejonowego w Lubaniu.

Doniesienie na byłego ucznia gimnazjum złożyli nauczyciele, po tym jak chłopak założył stronę internetową, na której umieścił zdjęcia pedagogów gimnazjum z obraźliwymi i wulgarnymi komentarzami. Tomasz M. przy zdjęciu jednego z nauczycieli napisał, że po lekcjach zajmuje się on „gwałtami na młodych chłopcach”, opisał też w dosadny sposób, co zrobiłby z jedną z nauczycielek, gdyby został z nią sam na sam.

Strona www została zablokowana, gdy sprawą zajęły się policja i prokuratura. Zanim jednak do tego doszło, cieszyła się dużą popularnością, zwłaszcza wśród uczniów gimnazjum. Tomasz M. przyznał się do winy i wyjaśnił w prokuraturze, że miała to być „satyra na nauczycieli”. Nie chciał jednak mówić o przyczynach swojego postępowania.

W trakcie postępowania prokuratura ustaliła, że chłopak groził też dyrektorce gimnazjum. Wszystko odbywało się drogą korespondencyjną. W listach pisanych do kobiety oskarżony groził również jej córce.

Źródło: Onet.pl