W Hanowerze ruszyły targi Cebit 2006

W Hanowerze rozpoczęły się największe w świecie targi komputerowe Cebit. Zwiedziła je kanclerz Niemiec Angela Merkel, która zapowiedziała zwołanie w tym roku szczytu niemieckich producentów, którzy zastanowią się nad wzmocnieniem branży informatycznej.

Jedną z nowinek tegorocznych targów w Hanowerze jest chip, wyposażony w kilka modułów. Dzięki temu sprawniej steruje wieloma na raz programami w komputerze, co pozwala też zaoszczędzić prąd. Podobne chipy magazynują dane biometryczne i znalazły już zastosowanie w najnowszych paszportach, wprowadzonych w niektórych krajach.

Trwają próby z umieszczaniem chipów na produktach. Dzięki nim klient nie będzie musiał czekać, aż kasjerka zliczy ceny, gdyż chipy wcześniej przekażą do kasy dane o zawartości koszyka. Na Cebicie prezentowana jest też nowa generacja telefonów komórkowych, służących jako minitelewizor. Kibice będą więc mogli nawet w podróży oglądać mecze piłkarskich mistrzostw świata.

W targach Cebit, które potrwają do 15 marca, uczestniczy 6260 wystawców. Połowa z nich pochodzi z Niemiec. Organizatorzy spodziewają się pół miliona zwiedzających.

Źródło: IAR