Wąglik w Internecie

W Sieci pojawił się nowy robak internetowy, rozpowszechniający się za pośrednictwem poczty elektronicznej. Tym razem wirus podszywa się pod informację dotyczącą bakterii wąglika.

E-mail zawierający robaka zatytułowany jest „Antrax Info” (anthrax to po angielsku wąglik), zawiera także załącznik o nazwie antraxinfo.vbs – poinformowali eksperci z firmy Symantec.

Z treści wiadomości (list napisany jest w języku hiszpańskim), wynika że załącznik zawiera zdjęcie bakterii wąglika. Zdaniem ekspertów, osoba, która wprowadziła do Sieci robaka chce wykorzystać niepokój internautów, wywołany informacjami o kolejnych przypadkach zakażenia tą bakterią. Robak, nazwany VBS.VBSWG.AF nie powinien sprawić internautom większych problemów – z informacji dostarczonych przez Symantec wynika, że wykrywa i likwiduje go większość programów antywirusowych (pod warunkiem, że zawierają one uaktualne definicje wirusów). Jeśli jednak insekt się uaktywni, możliwe, że skasowaniu ulegnie część plików (z rozszerzeniami .VBE oraz .VBS) na twardym dysku.