Walka z phishingiem trwa

Bank Inteligo opublikował informację przypominającą o podstawowych zasadach bezpiecznego logowania, sprawdzenia adresu, certyfikatu i szyfrowania strony.

Bezpieczeństwo Twoich transakcji na koncie Inteligo jest dla nas priorytetem. Korzystamy z najnowocześniejszych, sprawdzonych procedur i systemów bezpieczeństwa. Jednak system zabezpieczeń wymaga także ostrożności ze strony klienta.

Oto podstawowe zasady, którymi powinieneś stosować korzystając z konta Inteligo:

1. Wszystkie operacje po zalogowaniu się do serwisów WWW i WAP Inteligo są automatycznie zabezpieczone protokołem SSL (Secure Sockets Layer) w wersji 3.0 (najbezpieczniejsza dostępna wersja tego protokołu), wykorzystującym bezpieczny klucz o długości 128 bitów.

Logując się do serwisu WWW sprawdź czy znajdujesz się na właściwej stronie. Można to potwierdzić przez proste sprawdzenie dwóch elementów:

pojawienie się żółtej kłódki w prawym dolnym rogu okna przeglądarki, co sygnalizuje że strona jest szyfrowana/bezpieczna,

obecność na stronie logowania logo VeriSign – Secure Site, po kliknięciu w które (to konieczne do wiarygodnej weryfikacji) pojawia się strona VeriSign potwierdzająca autentyczność strony secure.inteligo.com.pl (bezpiecznego adresu serwisu transakcyjnego Inteligo).
Więcej informacji: inteligo.pl/infosite/oferta_dla_ciebie_bezpieczenstwo.htm