Windows XP ponownie złamany

Po produktach firmy Microsoft wszystkiego można się spodziewać. Niedość, że zabezpieczenie Windows XP, które ma na celu zapobiegnięcie rozprzestrzenianiu się nielegalnych wersji systemu zostały złamane jeszcze przed udostępnieniem beta wersji, to i tym razem Hakerom udało się złamać ponownie te zabezpieczenia, zastosowane przez Microsoft w wersji testowej systemu Windows XP oraz w dostępnym już na rynku Office XP.

Jak zapewniał producent, obejście wykorzystanych mechanizmów zastosowanych w Activation Wizard, miało być praktycznie niemożliwe. Niestety mylili się. W najnowszej wersji beta Windows XP obejście tej procedury aktywacyjnej jest możliwe na dwa sposoby: poprzez zmiany w plikach systemowych lub przy użyciu niewielkiego programu – cracka.

Natomiast w przypadku pakietu biurowego Office XP sprawa okazuje się jeszcze prostsza. Grupa hackerów FCN (Fatigued Couriers Network) opracowała specjalny klucz, który należy podać w trakcie instalacji, po czym jego wpisanie powoduje wyłączenie procedury aktywacyjnej Activation Wizard.

Jeszcze wiele wody upłynie w rzekach nim Microsoft zdoła zabezpieczyć tak swój system, by naprawdę był jednym z bezpieczniejszych na rynku komputerowym. Ale czy do tego kiedyś dojdzie? Kto wie…

Zobacz więcej:
– WindowsXP złamany