Windows XP Service Pack 2 dla wszystkich

Pierwsza wersja Service Pack dla systemu operacyjnego Windows XP podczas instalacji wykrywała numery seryjne odpowiadające nielegalnie dystrybuowanym systemom i wstrzymywał instalację na takich komputerach. Według zapewnień, menadzera firmy Microsoft – Barry Goffe, zbliżająca się dużymi krokami druga wersja Service Packa będzie dostępna dla wszystkich, a zatem będą mogli ją zainstalować legalni jak i nielegalni użytkownicy systemu Windows XP.

Barry Goffe zaznaczył również, że decyzja taka została podjęta nie ze względu na popularyzację piractwa, ale ze względu na zwiększenie bezpieczeństwa w systemie – włączony domyślnie firewall i ciągłe przypominanie o pobieraniu najnowszych aktualizacji bezpieczeństwa ma się ku temu przychylić.

Microsoft liczy, że taka polityka przyczyni się na zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusów i zwiększy bezpieczeństwo systemu zaś, co ciekawsze, ze względu na duże rozmiary nowego dodatku, wszyscy będą mogli zamówić płytę CD prawdopodobnie po cenach pokrycia kosztów przesyłki.