WinSecurity Magazine nr 6

Najnowszy, kwietniowy numer WinSecurity Magazine znajdzie się w sprzedaży 12 kwietnia. Tym razem jest to wydanie „pocztowe”, bowiem wiodącym zagadnieniem numeru jest bezpieczeństwo poczty elektronicznej. Zbiór artykułów dotyczących bezpieczeństwa elektronicznej korespondencji przedstawia różne ujęcia problemu, zarówno od strony pojedynczego użytkownika, jak i z korporacyjnego punktu widzenia. Omówiono w nich m.in. skanery antywirusowe i problematykę „content checking”, czyli możliwości ochrony przed zagrożeniami z zewnątrz.
Zaprezentowano też podejście do tak istotnego zagadnienia, jak poufność poczty elektronicznej, począwszy od kwestii bezpiecznych połączeń po szyfrowanie przesyłanych informacji. Autorzy poza opisem problemów przedstawiają konkretne propozycje rozwiązań (jak S/MIME) służących zapewnieniu poufności korespondencji, czy umożliwiających szyfrowanie danych (PGP). Czytelnik znajdzie także w numerze dogłębne rozważania na temat polityki antywirusowej w firmie.

Doskonałym uzupełnieniem głównego nurtu najnowszego wydania WinSecurity Magazine są artykuły zajmujące się produktami wspierającymi walkę ze spamem czy omówienie bezpiecznej konfiguracji programu Outlook Express. W stałym dziale Poradnik Administratora umieszczono także praktyczne teksty związane z pocztowymi zagadnieniami. Przedstawiono w nich opis instalacji i konfiguracji serwera pocztowego Merak, SecOffice – produkt umożliwiający użytkownikom pakietu Microsoft Office proste i szybkie podpisywanie, szyfrowanie i weryfikację tworzonych dokumentów, GNU PG, czyli darmowy odpowiednik PGP oraz przegląd darmowych programów antywirusowych.

Poza rozważaniami dotyczącymi poczty elektronicznej, kwietniowy numer WinSecurity Magazine to także sporo informacji dotyczących zagadnień prawnych (licencje na programy komputerowe), pasjonujący dział Zagrożenia (tym razem o poczynaniach intruza po opanowaniu systemu), ocena narzędzi do tworzenia kopii zapasowych i składowania danych i omówienie problemów przechowywania i bezpieczeństwa haseł w środowiskach Windows NT/2000/XP/.Net. Nie zabrakło również zagadnień związanych z polityką bezpieczeństwa instytucji. Fragmenty poszczególnych artykułów w formacie PDF oraz spis treści całegu numeru znajdują się tutaj.