Wirus z … Kaspersky Labs

Firma Kaspersky Labs stała się źródłem najnowszego robaka mailowego Braid. W nocy z czwartku na piątek hakerzy włamali się na stronę firmy i rozesłali do osób z antywirusowej listy mailingowej wiadomość zawierającą zainfekowany załącznik.

Kaspersky Labs potwierdziło, że dokonano włamania na stronę firmy, a rozesłane wiadomości były zainfekowane.”Atak przeprowadzony przez grupę hakerów doprowadził do rozesłania osobom z listy mailingowej naszej firmy wiadomości, zawierającej aktualnie wykrytego robaka Bridex (Braid)”.

Kaspersky Labs przeprosił za zaistniałe problemy i polecił skasowanie feralnej wiadomości. Autentyczny mail rozsyłany do abonentów firmy nie posiada załączników. Równoczesnie firma zobowiązała się do kontroli swoich procedur bezpieczeństwa.

Kaspersky Labs tłumaczy się tym, że obecnie wiele dużych rządowych i komercyjnych instytucji stało sie ofiarą ataków hakerów. ” W ciągu kilku ostatnich lat, Kaspersy Labs wyrósł na jednego z wiodących ekspertów antywirusowych, co wzmogło zainteresowanie hakerów naszą firmą. Codziennie notujemy kilka prób penetracji naszych systemów obronnych” – powiedział Eugene Kaspersky – Szef Anty-VirusResearch w Kaspersky Labs.
„W tym momencie staramy się odkryć źródło tego ataku i dokonujemy koniecznego przeglądu naszego systemu bezpieczeństwa, aby zabezpieczyc się przed ewentualnym kolejnym atakiem tego typu” – dodał.

Specjaliści podejrzewają, że atak przeprowadziła osoba posiadająca adres mailowy na niemoderowanej grupie. A to może oznaczać, że nie pozostał po niej żaden ślad w systemie bezpieczestwa firmy. Użytkownicy obawiają się o bezpieczeństwo korzystania z aktualizacji baz danych wirusów programu antywirusowego, dostępnej na stronie firmy. Jednak rzecznik firmy informuje – „Teraz już wszystko jest w porządku”.

Więcej informacji na theregister.co.uk

Więcej o Kaspersky Labs

Zobacz również działy:

Virus

Security

Security Software