WP: To nie „dziura” tylko ułatwienie… nowy system weryfikacji

W związku z informacją – Wirtualna Polska znowu dziurawa – otrzymaliśmy oficjalne stanowisko firmy Wirtualna Polska S.A. w tej sprawie.

Zdaniem Wojciecha Grądzkiego, Kierownika Zespołu Katalogu i Wyszukiwania, formularz dostępny pod adresem http://katalog.wp.pl/zmien.html, służy jedynie do zgłaszania propozycji zmian w Katalogu Stron WWW, a nie do edycji informacji o stronie w wyszukiwarce.

„Każda taka propozycja jest weryfikowana przez Redaktorów Katalogu pod względem merytorycznym. Wszelkie próby zmiany informacji o stronie, na informacje niezgodne z jej treścią, zostają odrzucane.”

„Dodatkowo, w przypadku gdy w formularzu propozycji zmian podamy adres email inny, niż ten podany podczas zgłaszania strony, pod pierwszy z tych adresów wysyłana jest prośba o akceptację lub odrzucenie zmian. Nie jest to zbyt pewne „zabezpieczenie”, gdyż wystarczy znać adres email osoby dodającej stronę, aby zgłosić propozycję zmiany, jednak jest to celowe zachowanie systemu, będące kompromisem pomiędzy łatwością zgłaszania zmian własnych stron, a możliwością łatwego zgłaszania zmian opisu stron np. konkurencji.”

Darek Magusiak z serwisu bieszczady.info.pl poinformował nas, że system Katalogu Stron WWW został jednak zmodyfikowany. Obecnie każdorazowe zgłoszenie wymaga weryfikacji – wcześniej nie istniał podobny mechanizm. System wysyła na podany adres e-mail potwierdzenie, w którym należy kliknąć na link akceptujący zmianę a następnie kolejny link weryfikujący adres e-mail.