Wykłady PLUG Poznań

PLUG Poznań wraz z Kołem Naukowym Informatyków UAM zaprasza na spotkania 5 i 9 XI 2005. W sobotę 5 listopada, o godzinie 12:00 na spotkaniu zostaną dwa tematy.

1. „SSH, Secure Shell”

Opis protokołu SSH i jego implementacji w oparciu o OpenSSH. Typowe i mniej typowe zastosowania SSH w codziennej pracy administratora i użytkownika.

Prowadzący: Robert Socha – Koszalin Linux User Group
Czas trwania: do 80 min.

2. „Programowanie pod Linuksem – narzędziownia”

Podczas wykładu zaprezentowane zostaną narzędzia programistyczne Open Source z przykładami w oparciu o system GNU/Linux. Wykład jest skierowany do osób, które pragną zaznajomić się z możliwościami i spektrum tego typu oprogramowania i przybierze formę krajoznawczej wycieczki po narzędziach programistycznych ze stajni GNU/Linux.

Prowadzący: Marcin ‚Zenek’ Jaskólski – Koszalin Linux User Group
Czas trwania: okolo 60 min

9 listopada w środę, o godzinie 18:00 na wykład:

Exploiting Instant Messengers – czyli (nie)bezpieczeństwo komunikatorów internetowych.

Prezentacja dotyczy rodzajów podatności występujących w komunikatorach internetowych. Metod ich wykorzystywania oraz sposobów zebezpieczenia się przed atakami.

Prowadzący: Błażej Miga, Jarosław Sajko – Zespół Bezpieczeństwa PCSS
Czas trwania: okolo 60 min

Po wykładzie rozlosujemy wśród uczestników spotkania numery PC World Komputer z Knoppixem STD 0.1 – Security Tools Distribution.

Wykład odbędzie się w auli C „multimedialnej”, w budynku wydziału Matematyki i Informatyki, Collegium Mathematicum znajdującym się na ul.Umultowskiej 87 (Morasko).

Wykład oczywiście jest otwarty, zapraszamy każdego chętnego do udziału i dyskusji.
PLUG Poznań