Wzrośnie budżet przeznaczony na bezpieczeństwo

Podczas przeprowadzonych przez Yankee Group badań, ponad połowa przedsiębiorstw zapowiedziała, że w ciągu najbliższych trzech lat zwiększy swój budżet przeznaczony na bezpieczeństwo sieciowe.

Badania przeprowadzone przez Yankee Group przedstawiają się następująco: 54% firm uczestniczących w teście zapewnia, że w ciągu najbliższych trzech lat wzrośnie budżet przeznaczony na bezpieczeństwo w ich firmach, tylko 8%, zmniejszy budżet przeznaczony na ten cel. Prawie 40% przedsiębiorstw informuje, że ich budżet przeznaczony na bezpieczeństwo sieciowe pozostanie na tym samym poziomie i nie ulegnie zmianie.

Program antywirusowy, system wykrywania włamań i firewall, będą jedynymi technologiami zwiększenia bezpieczeństwa, w, których więcej niż połowa badanych przedsiębiorstw zamierza zwiększyć fundusze na nie przeznaczone.

Podczas badań określono również przeciętny koszt poprawek dla oprogramowania komputerów typu desktop w większych przedsiębiorstwach. Zgodnie z badaniami koszt ten na jeden komputer wynosi 234 USD.

Źródło informacji: InformationWeek