Zabezpieczania komputerów w domach i małych biurach

Firma Internet Security Systems (ISS) wprowadza na rynek program o nazwie BlackICE PC Protection, który jest pierwszym produktem firmy dedykowanym dla zabezpieczania komputerów w domach i małych biurach.

Jak wiadomo, użytkownicy domowi oraz małe i średnie firmy stały się w ostatnim czasie grupą szczególnie narażoną na działalność cyberterrorystyczną. Grupa ta nie dysponuje odpowiednią wiedzą i nie umie poprawnie administrować oraz zabezpieczać swoich komputerów. Ponadto, poprzez komputery domowe i notebooki hybrydy przenikają do sieci korporacyjnych, wykorzystując komputery osobiste jako swoiste „stacje przesiadkowe”.

Program BlackICE PC Protection udostępnia zaawansowany poziom ochrony łączącej funkcje wykrywania intruzów (IDS), osobistej zapory ogniowej i analizy protokołu. Automatycznie rozpoznaje i blokuje nowe ataki, zwykle bez konieczności częstych, uciążliwych aktualizacji oprogramowania. Ponadto, zabezpiecza przed najnowszymi zagrożeniami takimi jak Code Red czy Nimda. Chroni także połączenia bezprzewodowe uniemożliwiając w ten sposób hakerom penetrowanie komputerów wykorzystujących do komunikacji karty radiowe. Aplikacja wykorzystuje tę samą wielokrotnie nagradzaną technologię, co jej poprzednik BlackICE Defender, ale rozszerza jednocześnie jego możliwości, umożliwiając użytkownikom ochronę przed nowym rodzajem hybryd, które mogą omijać tradycyjne zapory ogniowe i programy antywirusowe.

BlackICE PC Protection został stworzony do zabezpieczania wszelkich rodzajów połączeń z Internetem, w tym poprzez łącza telefoniczne, kablowe, Ethernet, xDSL i sieci bezprzewodowe.

„Oprogramowanie antywirusowe i osobiste zapory ogniowe nie wystarczają do zabezpieczenia użytkowników z małych firm i użytkowników domowych przed niebezpieczeństwami, jakie obecnie niesie za sobą wykorzystanie internetu. Zagrożenia te są znacznie poważniejsze niż w przeszłości. Przykładem mogą być kradzieże kart kredytowych czy cybernetyczne porwania, w trakcie których hakerzy wykorzystują cudze komputery do przeprowadzenia ataków na sieci korporacyjne.” – mówi Chris Klaus, założyciel i szef działu technicznego w ISS – „Tani i prosty w obsłudze pakiet, jakim jest BlackICE PC Protection używa tej samej technologii, jakiej używamy zabezpieczając firmy z listy Fortune 500”.

Wiele z używanych powszechnie aplikacji (np. współużytkowanie plików, programy pocztowe i przeglądarki WWW, czy też tzw. „komunikatory”) automatycznie akceptuje ruch wchodzący i wychodzący przez Internet. Aplikacje te nie są dostatecznie chronione za pomocą tradycyjnych zapór ogniowych i programów antywirusowych. BlackICE PC Protection posiada funkcje automatycznego ustawiania wstępnych zabezpieczeń dla użytkownika oraz automatycznego blokowania ataków. Hakerzy często „maskują” nielegalne aplikacje nadając im popularne nazwy plików. Program automatycznie wykrywa nielegalne aplikacje „zamaskowane” pod popularnymi nazwami plików i natychmiast zatrzymuje niebezpieczne programy atakujące, zanim zdążą uszkodzić dany komputer lub zaatakować innych użytkowników.

System jest prosty w obsłudze, niezależnie od poziomu wiedzy technicznej użytkownika. Użytkownicy o większej wiedzy technicznej docenią możliwość całościowej kontroli nad procesem konfiguracji systemu, pozostali odnoszą korzyści z prostego interfejsu użytkownika.

BlackICE PC Protection kosztuje 159,00 zł. Jest to sugerowana cena detaliczna netto zawierająca koszty wsparcia technicznego (aktualizacja oprogramowania, usługi techniczne online).