Zapadł wyrok za włamanie do telefonu Paris Hilton

W końcu zapadł wyrok odnośnie włamania do telefonu słynnej gwiazdy Hollywood i spadkobierczyni ogromnej fortuny Paris Hilton. Włamywaczem okazał się nastolatek z USA.

Młodzieniec, lat 17 zamieszkujący stan Massachusetts, przyznał się w końcu do włamania do telefonu Paris Hilton. Okazało się, iż ten sam młodzieniec wraz z grupką przyjaciół jest odpowiedzialny także za włamanie do firmy LexisNexis.

Włamywacz został skazany na 11 miesięcy pobytu w areszcie dla nieletnich a po ukończeniu 18 roku życia przez okres 2 lat nie będzie mógł korzystać z urządzeń posiadających bądź też oferujących dostęp do internetu.

Wyrok nie dotyczy samego włamania. Młodzieniec został skazany za publikację zdjęć Paris Hilton pochodzących z jej telefonu komórkowego oraz za publikację jej książki adresowej.

Podczas procesu wyszły na jaw inne „przekręty” małolata, m. in. 2 fałszywe alarmy o podłożeniu bomby w szkole, włamanie do sieci telefonicznej w celu udostępnienia darmowego dostępu do internetu swoim kolegom, atak na bazę danych firmy LexisNexis (ponad 300,000 klientów). Szkody poniesione przez wszystkie w/w ataki szacuje się na 1mln USD.

Włamywacz poprosił sąd, aby ten nie ujawniał jego imienia, nazwiska oraz internetowego aliasu, którym posługuje się wśród „społeczności”. Sąd przychylił się do tej prośby.
Źródło: Washington Post, WBG
Telefon Paris Hilton hacked
Prywatne zdjęcia Paris Hilton dostępne w sieci