Zatrzymani za internetowe oszustwa

Sześciu uczniów jednej ze szkół w Zielonej Górze, którzy za pomocą cudzych kart płatniczych dokonywali zakupów w sklepach internetowych, a potem odprzedawali te towary swym znajomym po okazyjnych cenach, zatrzymali wrocławscy policjanci.

Doniesienie o przestępstwie złożyli pracownicy sklepu internetowego z Wrocławia. Policjanci ustalili, że grupa oszustów pochodzi z Zielonej Góry. Zatrzymani to dwaj bracia i ich czterej koledzy. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności – poinformował w piątek Dariusz Boratyn z wrocławskiej policji.

Jak ustalili policjanci, jeden z zatrzymanych, 19-latek uzyskał dane kart płatniczych przez internet. Później jego młodszy brat udostępniał je do transakcji swym kolegom. W sumie oszuści skorzystali z ok. 300 kart płatniczych. Działalność przestępczą grupa prowadziła od początku 2004 roku.

U zatrzymanych policjanci zabezpieczyli 4 komputery, za pomocą których dokonywano transakcji, płyty i dyskietki z zawartością danych z kart płatniczych oraz dokumentację świadczącą o działalności przestępczej, m.in. faktury i karty gwarancyjne kupionych produktów.

Źródło: PAP