Zatrzymano 15-latka

Łódzka policja dokonała zatrzymania 15-latka, który usiłował włamać się do serwera Komendy Głównej Policji. Jak się okazało, hakerem był uczeń III klasy jednego z gimnazjów w Skierniewicach.

Według wypowiedzi nadkom. Witolda Kozickiego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, nastolatek wielokrotnie próbował złamać kody i zabezpieczenia umożliwiające zmiany informacji umieszczonych na stronie internetowej Komendy Głównej Policji. Ponieważ serwer KGP ma bardzo dobre zabezpieczenia, nie udało mu się to, a dodatkowo został zarejestrowany przez system zabezpieczeń.

Podczas porwadzonych przez policję analiz, ustalili, iż haker działa w regionie łódzkim. Jednak dość szybko zawężono krąg poszukiwań do Skierniewic. Policjanci zebrali niepodważalne dowody, że hakerem jest 15-letni uczeń III klasy jednego z tamtejszych gimnazjów, ustalono także, że z jego komputera próbowano włamać się do serwera. „Nastolatek przyznał się do prób włamania do policyjnego serwera i wyjaśnił, że chciał w ten sposób zaimponować swoim kolegom” – dodał Kozicki.