Analiza współczesnych cyber-zagrożeń

Kaspersky Lab opublikował kwartalny raport o współczesnych trendach w zagrożeniach cybernetycznych: „Ewolucja oprogramowania złośliwego: kwiecień – czerwiec 2005 r.”.

Tekst ten, przygotowany przez najlepszych analityków firmy Kaspersky Lab, informuje o aktywności „podziemia komputerowego” oraz zawiera szczegółową analizę technologii i technik stosowanych obecnie przez cyber-przestępców.

Raport oferuje czytelnikom profesjonalną analizę najnowszych wydarzeń z dziedziny bezpieczeństwa IT: zmiana wektorów ataków sieciowych, odejście od szerokiego skanowania segmentów Internetu i zwrot w kierunku przeprowadzania ataków na konkretne, główne węzły.

W wyniku takich ataków ucierpiały ostatnio duże instytucje finansowe.

Raport zwraca również uwagę na niepokojące trendy, takie jak ciągła ewolucja programów adware (programy te przekroczyły teraz granicę między zaledwie niepożądanym a nielegalnym oprogramowaniem), pojawienie się nowych technologii wirusowych i wiele innych.

Raport obejmuje następujące tematy:

Zmieniające się trendy ataków sieciowych

Ataki hakerów

Adware

Powrót technologii wirusowych

Zakładnicy elektroniczni

Polityka a wirusy
Pełny raport kwartalny na temat cybernetycznych zagrożeń dostępny jest pod adresem: http://viruslist.pl/analysis.html?newsid=85