Atak hakera na serwisy Yahoo!

Wojna sieciowa ciągle trwa. Tym razem dotknęła serwis informacyjny Yahoo. Jak przyznali przedstawiciele portalu, w wyniku ataku hakera poważnym zmianom uległa treść jednego z artykułów opisujących losy Dimirtija Skylarova.

W nowej podmienionej wersji programiście oskarżonemu o naruszenie ustawy dotyczącej cyfrowych praw autorskich grozić miała… kara śmierci.

Autorem tej nietypowej zmiany okazał się Adrian Lamo – pracownik witryny Inside-AOL i zarazem haker znany z wykrycia dziur w zabezpieczeniach sieci Excite@Home i aplikacji obsługującej system AOL Instant Messaging. Twierdzi on, że miał dostęp do narzędzi produkcyjnych Yahoo przez trzy tygodnie oraz że dokonał podmiany również innych wiadomości. Jak tłumaczy Lamo, jego celem było pokazanie słabości zabezpieczeń stosowanych przez ten serwis.

Zaatakowany portal ogłosił, że zablokował już możliwość nieautoryzowanego dostępu do swego systemu oraz przywrócił pierwotną treść wspomnianej wiadomości. Jego przedstawiciele nie odpowiedzieli na pytania dotyczące środków prawnych, jakie mogą zostać wykorzystane przeciw hakerowi.