Bezpłatne narzędzia Microsoftu

Firma Microsoft ogłosiła nową inicjatywę pod nazwą Strategic Technology Protection Program (STPP), który ma na celu zapewnienie klientom doraźnych i długofalowych zabezpieczeń.

Zabezpieczenie internetu oraz coraz większe zagrożenie ze strony wirusów komputerowych to poważne i narastające problemy, które wpływają negatywnie na działalność firm na całym świecie, niezależnie od stosowanej przez nie platformy. W odpowiedzi na to wyzwanie firma Microsoft ogłosiła nową inicjatywę pod nazwą Strategic Technology Protection Program (STPP), który ma na celu zapewnienie klientom doraźnych i długofalowych zabezpieczeń. Program ten jest elementem bezustannych i zdecydowanych działań firmy Microsoft na rzecz doskonalenia zabezpieczeń, ale wyróżnia się bezprecedensową mobilizacją ludzi i zasobów firmy w celu zapewnienia prewencyjnej pomocy klientom, bez względu na ich wielkość, w zabezpieczeniu ich środowisk informatycznych.

Pierwsza faza programu Strategic Technology Protection Program firmy Microsoft nosi nazwę Get Secure. Faza ta obejmuje bezpłatną pomoc techniczną do produktów w zakresie wirusów oraz nowy zestaw narzędzi udostępnianych online, noszący nazwę Security Tool Kit, który zawiera m.in. łatwe w użyciu narzędzie do ustawiania zabezpieczeń usług IIS (Internet Information Services) w systemie operacyjnym Microsoft Windows 2000.

Druga faza programu, zaplanowana bardziej długofalowo, nosi nazwę Stay Secure. W fazie tej klienci uzyskają narzędzia, technologie i zasoby potrzebne do zapewnienia długofalowego zabezpieczenia. W ramach fazy Stay Secure firma Microsoft udostępni nową wersję IIS, która będzie zabezpieczona w ustawieniu domyślnym, a także automatyczne narzędzie pozwalające na dostosowywanie i zabezpieczanie IIS zgodnie z indywidualnymi potrzebami w systemach informatycznych dla firm.

„Wirusy stwarzają zagrożenie dla wszystkich klientów, korzystających z każdej platformy” – powiedział dalej Valentine. „Nie potrafimy co prawda uniemożliwić hakerom pisania szkodliwego kodu i rozprowadzania go przez Internet, ale chcemy zapewnić naszym klientom narzędzia, technologię i pomoc techniczną, których potrzebują do zabezpieczenia swych systemów. Strategiczny program ochrony technologii to pierwszy krok w kierunku zaspokojenia obecnych potrzeb naszych klientów i zapewnienia lepszego zabezpieczenia internetu”.

Oprócz tego Microsoft poinformował, że w ramach fazy Stay Secure będzie kontynuowana współpraca z najważniejszymi ośrodkami branżowymi i rządowymi na rzecz bezpośredniego rozwiązywania problemów dotykających klientów oraz na rzecz zapewnienia lepszego zabezpieczenia internetu.

Zobacz także:
– IIS wreszcie bezpieczny?