Code Red II zaatakował…

…serwery firmy Microsoft. Wydawałoby się że Microsoft jest zabezpieczony przed atakiem tego groźnego wirusa, zresztą już od tygodnia trwa kampania prowadzona przez Microsoft która ma na celu informować o sposobach zabezpieczenia się przed tym groźnym wirusem, oferując w tym celu poprawki dla systemu w formie patcha. A jednak tak nie jest do końca…

Jak podaje rzecznik firmy Hotmail, w ich serwerach zagnieździł się wirus internetowy Code Red II. Dodał także, że zarażone zostały tylko nieliczne serwery, przy czym zapewnił, że wirus nie skasował danych klientów.

Wirus Code Red II spowodował ogromne straty w wysokości dwóch miliardów dolarów, stając się tym samym jednym z najkosztowniejszych wirusów komputerowych. Ataki tego wirusa zanotowano już m.in. w USA, Europie i Azji, gdzie np. w samej Korei Południowej ofiarą obu wersji wirusa padło około 13 000 firm. Oprócz Microsoftu jedną z bardziej spektakularnych ofiar była w czwartek amerykańska agencja Associated Press, którą atak wirusa zmusił do wyłączenia serwisu online „The Wire”.

Zobacz także:
– Łapiemy Red Code