Druga edycja turnieju Security Days zakończona

Po prawie miesiącu rywalizacji zakończyła się druga edycja turniej Security Days. Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom gratulujemy za udział w tegorocznym turnieju.

W Turnieju Security Days 2 wzięło udział 599 uczestników z całej Polski. Eliminacje były podzielone na trzy teoretyczne etapy przeprowadzane przez sieć Internet. W pierwszym etapie startujący mieli dwa dni na znalezienie odpowiedzi na pytania obejmujące zabezpieczenia sieci komputerowych. Następnie dwa dni na znalezienie formularza odpowiedzi. Największym problemem okazało się znalezienie formularza odpowiedzi – zaledwie 10 procent uczestników zakwalifikowało się do drugiego etapu. W drugim etapie uczestnicy na wypełnienie formularza z pytaniami mieli tylko 30 minut. Ostatecznie do finału zakwalifikowało się 7 uczestników.

Finał został przeprowadzony w pracowni komputerowej Wyższej Szkołu Ekonomii i Administracji w Bytomiu. Ideą finału było przedstawienie modelowej sytuacji, jaka może wydarzyć się w rzeczywistych warunkach przedsiębiorstwa.

Finał został podzielony na dwie części. W pierwszej części uczestniczyło 7 uczestników, podzielonych na audytora oraz trzy dwuosobowe grupy, natomiast w drugiej części uczestniczyło 3 uczestników, podzielonych na audytora i 2 administratorów. W bardzo wyrównanej drugiej części finału i dwóch dogrywkach zwyciężyli: Asmie i Admm.

Szczegóły i przebieg finału znajduje się tutaj.

Został założony również turniejowy blog, który dostępny jest pod adresem http://securitydays.jogger.pl – znajdziemy na nim także zdjęcia z finału.