Google najpopularniejszą witryną w Polsce

Stało się – w lutym Google wyprzedził Onet. W rankingu witryn o największej liczbie użytkowników mamy więc nowego lidera od czasu publikacji wyników badania Megapanel.

Google zyskał przy tym ponad milion nowych użytkowników w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Choć inne witryny również zdobyły nowych użytkowników – Onet prawie 650 tysięcy, Wirtualna Polska ponad pół miliona – to skok Google był imponujący. Nowy lider wciąż jednak ustępuje Allegro i Onetowi ze względu na liczbę odsłon.

Choć Onet nie stracił na liczbie użytkowników – stracił wizerunkowo. Też dlatego, że w rankingu witryn o największej liczbie odsłon, przesunął się na drugie miejsce. Po latach przewodzenia w obu rankingach musi to być smutna okoliczność.

Wirtualna Polska zyskała ponad pół miliona, Interia prawie 370 tysięcy, zaś Gazeta prawie 380 tysięcy użytkowników (real users).

W skład Google, obok Google.pl wchodzi też 10 witryn zagranicznych (pamiętajmy jednak, że odwiedzane przez użytkowników z Polski), w tym Google.ca, Google.co.uk, Google.com, Google.fr czy Google.ru.

Wikipedia kolejny miesiąc trzyma się na dobrej, dziewiątej pozycji. O sześć oczek awansowała witryna neostrada.pl, gdzie przedstawiona jest oferta tej usługi. Z zestawienia zniknęły yahoo.com i gadu-gadu.pl. W ich miejsce pojawiła się witryna eBay oraz – po styczniowej przerwie – ilove.pl, za którą stoi silna kampania promocyjna.

Onet stracił około 145 milionów odsłon w porównaniu do wyniku styczniowego i tym samym, przy wzroście liczby odsłon dokonanych na Allegro.pl musiał się przesunąć na drugie miejsce w rankingu. Skład pierwszej dziesiątki jest taki sam jak przed miesiącem: obok przesunięcia Onetu i awansu Allegro na pierwsze miejsce, miejscami zamieniły się też Wirtualna POlska i Google oraz Gazeta.pl z fotka.pl. Gazeta wskoczyła na siódme miejsce tego rankingu mimo straty ponad 12 milionów odsłon.

Za wyjątkiem Allegro i Google, ze względu na liczbę odsłon straciły wszystkie witryny obecne w tym zestawieniu.

Źródło: Gazeta.pl