Hakerzy uderzają w bank!

Hakerzy, którzy szukali luk i błędów w systemie FreecoNet, teraz będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na systemach bankowych. Zaprosił ich do tego jeden z największych polskich banków, który chce, by hakerzy przetestowali jego zabezpieczenia. Będą mogli zrobić to zupełnie legalnie, a do tego czeka ich odpowiednia gratyfikacja.

Przez kilka miesięcy, w ramach konkursu „Wypijmy za błędy”, hakerzy testowali system FreecoNet szukając luk w systemie. Mięli oni dostęp do forum społeczności Hakerów, gdzie umieszczano informacje o zgłaszanych błędach. Za każdy zaakceptowany przez FreecoNet błąd przysługiwała nagroda.

Idea FreecoNet, by hakerzy mogli realizować swoje zdolności i umiejętności w sposób zgodny z prawem i w dobrzej wierze, została podchwycona przez jeden z banków.

Za pośrednictwem FreecoNet, zwrócił się on do grupy hakerów testujących FreecoNet, by teraz spróbowali przetestować usługi banku.

Znalezione przez nich luki i błędy mają być odpowiednio nagradzane. Jak widać pomysł FreecoNet, by zaangażować społeczność hakerów w wyszukiwanie błędów, znajduje swoich kontynuatorów.

W ten sposób hakerzy mogą realizować swoje zainteresowania, spotyka ich za to gratyfikacja i zmienia się ich społeczny odbiór. Haker kojarzy się negatywnie, ale dzięki takim właśnie akcjom, tworzy się ich pozytywny wizerunek.

źródło: informacja prasowa

Skontaktowaliśmy się ze specjalistą ds. PR firmy obsługującej FreecoNet, niestety nie udało się nam dowiedzieć jaki bank zdecydował się na taką formę audytu swoich systemów oraz na kiedy planowany jest start całej akcji. O przebiegu konkursu będziemy informować na bieżąco na łamach hacking.pl.